2016-12-19 poniedziałek    DZIEŃ 1 – Wyruszyć na spotkanie
kategoria: kalendarz formacji


Po czym położył się tam i zasnął. A oto anioł, trącając go, powiedział mu: «Wstań, jedz!» Eliasz spojrzał, a oto przy jego głowie podpłomyk i dzban z wodą. Zjadł więc i wypił, i znów się położył. Powtórnie anioł Pański wrócił i trącając go, powiedział: «Wstań, jedz, bo przed tobą długa droga» 1 Krl 19, 5-7

Bóg na przestrzeni historii zbawienia zaprasza ludzi, aby wyruszali w drogę. Abraham, Mojżesz, Eliasz, ale także Ty jesteś zaproszony do nieustannego bycia w drodze i opuszczania „swoich” miejsc. Mędrcy zostali przez Boga, za pomocą gwiazdy i przy wykorzystaniu ich mądrości, zaproszeni do opuszczenia swojego domu. To miejsce to ich ojczyzna, ale także miejsce ich pracy, spędzania czasu wolnego, miejsce dobrze im znane. Wyruszają od siebie, ze swojego domu. Zostawiają wszystko, aby iść i oddać pokłon Jezusowi.

Eliasz zaufał Aniołowi, Mędrcy gwieździe, bo potrafili w tych rzeczywistościach odkryć Boga i pójść za Nim.

  • Czy potrafię ufać Bogu, który mówi do mnie na różne sposoby?
  • Skąd dziś wyruszam, aby spotkać się z Jezusem? Jakie jest to miejsce, w którym obecnie przebywam? Czy łatwo byłoby mi to wszystko zostawić?
  • Czy jestem gotowy zostawić wszystko, aby spotkać się z Jezusem (wszelkie przygotowania, prace, niedopięte projekty, to co dobre i ważne, ale i to co ciąży i jest grzeszne)?

Pierwsze dar to odkrycie wezwania Bożego i gotowość (wolność) zostawienia wszystkiego ze względu na spotkanie z Bogiem.


Opublikowano: 2016-12-18 12:53

Lista | Przełącz widok