W końcu udało się Bogu do mnie dotrzeć... świadectwo Konrada
kategoria: świadectwa


W ostatnim czasie wpadłem w myślenie, że muszę być idealny żeby Bóg działał w moim życiu, że muszę zasłużyć na jego miłość. Nie dostrzegałem Jego działania w moim życiu, sądziłem że działa w życiu innych ale nie w moim, że wszyscy mogą robić co chcą a ja nie mogę nic bo wszystko jest złe a ja mogę bez tego żyć.

Skończyło się to tym, że wszystko wydawało mi się być grzechem ciężkim, że wszystkiego muszę sobie odmawiać i z tego powodu było dużo dołków i użalania się, rozdrapywania przeszłości i dostrzegania tylko złych rzeczy, które wydarzyły się w moim życiu. Nie miałem nadziei na przyszłość - ze strony Boga widziałem tylko wymagania i próby. Nie czułem się ważny i kochany, denerwujące było jak czytałem lub słyszałem o Bożej Miłości i jak Bóg działa w życiu ludzi i czują się ważni, ja nic takiego nie czułem. Łatwiej mi było się dołować niż spróbować przyjąć coś dobrego. W Piśmie Świętym widziałem tylko nakazy i wymagania nawet jak trafiło do mnie coś pozytywnego to dużo więcej było negatywów i zaraz odrzucałem te pozytywne Słowo.

Nie potrafiłem przyjąć pozytywnych słów wolałem siedzieć w „kokonie smutku” aż wydarzy się coś wielkiego (że pewnego dnia wstanę i wszystko się zmieni). Ale Bóg tak nie działa. Ale że Bóg nie przestaje o nas walczyć pokazywał mi, że jest inaczej niż myślę, często poprzez otaczających mnie ludzi co było mi ciężkie do przyjęcia i raczej się na to zamykałem.

W końcu udało się Bogu do mnie dotrzeć - pokazał mi, że nie zmienia zdania o mnie, że jak kiedyś działał w moim życiu to teraz też tylko muszę trochę się wysilić żeby to dostrzec i przyjąć i nie muszę być idealny żeby działał w moim życiu. Ciągle będą mi się zdarzać upadki, ale to nie zmienia Jego Miłości do mnie. On jest ciągle ten sam i Jego miłość się nie zmienia - zmienia się tylko to w jaki sposób ja tę miłość przyjmuję. Dziś wiem żeby szukać Jego działania w najmniejszych rzeczach bo tam są największe cuda.

Konrad


Opublikowano: 2016-07-19 20:32

Lista